Агро Саем во Беране, Црна Гора

За Фото Галерија Притиснете:

Повеќе..

Органска трпеза 2019

На 21 септември во Куманово во рекреативниот центар – спортска сала со почеток во 10.00 часот  се одржа свеченото отвроање на овогодинешната органска трпеза. Над 100 учесници земаа учество во претставување на своите органски производи.

Повеќе..

Производите на Адут на Меѓународниот Саем во Berlin Green Week

За првпат по 10 години Македонија има свој штанд на најголемиот саем за храна и земјоделство GreenWeek во Берлин.

Посетители од цел свет ги дегустираат нашите традиционални производи. На штандот има и македонски ресторан од Берлин каде се готви македонска национална храна.

Повеќе..
  • 1
  • 2
mk_MK